Antradienis, gegužės 26, 2020

FILTRON oro filtrai - svarbiausi faktai įrodantys kokybę

filtron filtrai

FILTRON yra dažniausiai Centrinėje ir Rytų Europoje pasirenkamas filtrų prekės ženklas. Aukštą šių filtrų kokybę patvirtina šimtų tūkstančių Europos mechanikų ilgalaikis pasitikėjimas, atsiliepimai, taip pat ir daugelis faktų apie aukščiausius ir nepaprastai preciziškus FILTRON filtrų gamybos standartus.

Patvirtintos kompetencijos

FILTRON filtrai gaminami tose pačiose novatoriškose gamybos linijose, kuriose gaminami dešimtys filtrų modelių, įrengiamų kaip originali įranga Volkswagen, Škoda, Peugeot ar Mercedes – Benz automobiliuose (visą sąrašą sudaro daugiau nei 20 prekės ženklų).  - Mūsų įmonė bendradarbiauja su didžiausiomis automobilių kompanijomis, kurioms projektuojame ir gaminame filtrus įrengiamus visiškai naujuose automobiliuose. Todėl mūsų naudojamos technologijos ir gamybos procesai turi atitikti nepaprastai išsamius ir griežtus reikalavimus. Mūsų kompetencijos filtrų gamybos srityje tiesiogiai siejasi su automobilių dirbtuvėms ir parduotuvėms siūlomų FILTRON filtrų kokybe – aiškina Tomasz Grabias, MANN+HUMMEL FT Poland pardavimų ir rinkodaros pirmininko pavaduotojas.

Preciziškumas kiekviename gamybos etape

FILTRON filtrų fabrikuose gaminama daugiau nei 90 mln filtrų per metus. Tokio didelio masto produkcijos aukštos kokybės išlaikymas pasiekiamas dėl automatizuotų ir technologiškai pažangių gamybos linijų ir aukščiausios kokybės medžiagų.  - Visuose mūsų fabrikuose gaminamuose FILTRON filtruose, taip kaip originaliuose filtruose, naudojamos labiausiai specializuotų  Vokietijos, JAV, Pietų Korėjos, Italijos ir Suomijos gamintojų tiekiamos filtravimo terpės. Visos medžiagos, pusgaminiai bei paruošti filtrai kruopščiai kontroliuojami laboratorijoje naudojant specializuotas matavimo priemones – aiškina Tomasz Sternal, MANN+HUMMEL FT Poland mokslinių tyrimų ir plėtros vadovas.

Kalbant apie Filtron oro filtrus, vienas iš galutinio produkto kokybės standartų tai Volkswagen kompanijos  sukurtas standartas TL848. FILTRON oro filtrai patenkina ne tik daugelį nurodytų minėto standarto parametrų, bet ir daug kitų reikalavimų. Svarbiausi iš jų:

 • Pagaminto iš unikalaus poliuretano mišinio tarpiklio kompresija ir atsparumas ilgalaikei deformacijai.  Šie reikalavimai užtikrina pageidaujamo filtro sandarumo įvairiose ekstremaliose eksploatavimo sąlygose pasiekimą.  FILTRON oro filtrų tarpikliai teigiamai išlaiko 500 valandų tamprumo testus ir 96 valandų kompresijos testus itin aukštose temperatūrose.

 • Matmenų stabilumas ir mechaninis atsparumas. Šie parametrai tikrinami daugelį (net iki 1000) valandų  trunkančiais testais.

 • Filtravimo terpės atsparumas ugnies plitimui. Visi FILTRON oro filtrai turi filtravimo terpes, kurios pagal F1 arba S1 degumo klasę nepalaiko ugnies ir gali apsaugoti keleivius nuo transporto priemonės gaisro kai į oro tiekimo sistemą įsiurbiama cigarečių nuorūka.  Apie tai, kaip svarbu, kad oro filtrai nepalaikytų ugnies, liudija tragiška 1999 metais Monblano tunelyje įvykusi Belgijos sunkvežimio avarija. Iš sunkvežimio priekyje važiuojančio automobilio buvo išmesta cigaretė, kuri tapo pagrindine filtro, o po to viso automobilio užsidegimo priežastis. Gaisras sukėlė 39 žmonių mirtį.

 • Klosčių paskirstymo stabilumas, kuris paveikia atitinkamų duomenų nuskaitymą iš įdėto už filtro oro masės matuoklio. Tai įtakoja tinkamą oro ir kuro santykio degimo kameroje išlaikymą. FILTRON oro filtro klostės stabilizuojamos specialiais įspaudais, kurie apsaugo nuo sluoksnių susiklijavimo.

  filtron oro filtrai
 • Labai didelis filtravimo efektyvumas, kuris priklauso nuo aukštos individualiai pritaikytų konkrečiam panaudojimui filtravimo terpių kokybės. Šios terpės pasižymi tinkamu oro pralaidumu ir atsparumu vandeniui ir drėgmei.filtron katalogas

Jau daugiau nei 35 metai, su didžiausia precizija projektuojame, tiriame ir gaminame variklinių transporto priemonių filtrus. Mūsų preciziškumas siejasi su kokybe, kuria jau ilgus metus pasitiki šimtai tūkstančių Europos mechanikų.

FILTRON – TOTAL PRECISION
FILTRON KATALOGAS
Filtron filtrų pasirinkimas pagal automobilį.


NPR: variklio įdėklai Cerrox

Variklio įdėklai: geriausios eksploatacinės savybės

esant didelėms apkrovoms - Cerrox

 


NPR Bild 60 1401 00 Lagerschallen 00011 28 09 2016 resizedNaujus variklius kuriantys inžinieriai susiduria su sunkiais išbandymais. Efektyvus variklis turi būti ekonomiškas ir kartu pakankamai galingas. Turbinos, tiesioginis įpurškimas ir matmenų mažinimas apsunkina ne tik konstruktorių darbą, bet ir pačius variklius. Labai galingų benzininių ir dyzelinių variklių įdėklai turi išlaikyti darbinio mišinio užsiliepsnojimo sukeltas apkrovas, siekiančias 200 barų, ir paviršines apkrovas iki 120 N/mm2.
Įprasti dviejų arba trijų sluoksnių įdėklai jau nebeatitinka šių reikalavimų.

Siūlydami įdėklus su „Sputter“ technologija, konkurentai aukštai pakėlė kartelę. Atsakydama NE siūlo trijų sluoksnių įdėklus su „Cerrox®“ technologija.

Paveikslėlyje pavaizduota naujų trijų sluoksnių įdėklų struktūra.

„Cerrox®“ sluoksnis
Metalo sluoksnis vario pagrindu
Plieno pagrindas

Plieno sluoksnis yra trijų sluoksnių įdėklo pagrindas. Metalo sluoksnis vario pagrindu gaminamas sukepinimo būdu. Gerai suderintas kietumas ir stabilumas užtikrina dideles įdėklo naudojimo galimybes. Įdėklų darbinis sluoksnis iš antifrikcinių medžiagų su kietųjų metalų dalelėmis yra trijų sluoksnių įdėklų pagal „Cerrox®“ technologiją esmė.

Tik ilgametė patirtis dangų liejimo srityje skatina taikyti naujas technologijas, būtinas norint sujungti reikiamą tam tikrų komponentų kiekį, kad būtų gautas idealus mišinys.

Siekiant, kad įdėklai atitiktų nurodytus reikalavimus, būtina įvykdyti šias užduotis:

Prisitaikymas
Įdėklas turi prisitaikyti prie veleno ir įdėjimo paviršiaus geometrijos. Be to, įdėklas neturi būti pernelyg minkštas.

Atsparumas dilimui
Nepaisant prisitaikymo, kuris labai svarbus, įdėklas neturi pernelyg smarkiai dilti.

Atsparumas pažeidimui
Įdėklas turi atlaikyti dideles apkrovas ir ekstremalias jėgas. Net sutrikus tepimo sistemai, variklis neturi būti pažeistas.

Atsparumas korozijai
Visos įdėklo medžiagos turi būti parinktos ir pritaikytos taip, kad priešintųsi korozijai net ir tada, kai naudojama prastos kokybės arba agresyvių komponentų turinti variklio alyva.

Atsparumas metalų nuovargiui  
Įdėklas turi atitikti šį reikalavimą net ir ilgai jį naudojant ir esant didelėms apkrovoms.

Kainos pranašumas
Kai vietoj purškimo technologijos naudojami galvaniniai procesai, galima sumažinti kainą, išsaugant tokias pat gaminio savybes.

Antifrikcinio sluoksnio gebėjimas prisitaikyti ir absorbuoti neleidžia pašalinėms dalelėms, kurių gali būti panaudotoje alyvoje, pažeisti variklio. Šios „Cerrox®“ technologijos įdėklų savybės kartu su medžiagų atsparumu dilimui, pažeidimams, korozijai ir nuovargiui užtikrina jų naudojimą krovininių automobilių varikliuose iki 1 500 000 km.

Toliau pateiktame paveikslėlyje palyginami įdėklų, pagamintų pagal „Cerrox®“ ir „Sputter“ technologijas, pranašumai ir trūkumai:

NPR Bild Lagerschallen Fachartikel Cerrox 15 05 2017Prisitaikymas
Atsparumas dilimui
Atsparumas pažeidimams
Atsparumas korozijai
Patvarumas (medžiagos nuovargis)
Kainos pranašumas
„Cerrox®“ įdėklai
„Sputter“ įdėklai
Kainos ir savybių santykis

Mažesnį trijų sluoksnių „Cerrox®“ įdėklų atsparumą dilimui, palyginti su „Sputter“ įdėklais, atsveria didesnis atsparumas pažeidimams. Be to, „Cerrox®“ įdėklai pasižymi dideliu gebėjimu prisitaikyti. Pašalines daleles sugeria minkštas antifrikcinis sluoksnis, o naudojant kietas „Sputter“ dangas darbinio sluoksnio pažeidimai neišvengiami.

Jeigu palygintume technines charakteristikas, abi technologijos yra vienodai geros. Vis dėlto pridėjus kainos pranašumą, „Cerrox®“ įdėklai užtikrintai laimi.

Naudodami „Cerrox®“ įdėklus, apsaugote ne tik savo variklį, bet ir savo piniginę.

NPR: PVD stūmoklių žiedai

PVD stūmoklių žiedai: ilgesnis naudojimo laikas – mažesnis dilimas

npr ziedaiNuolatos tobulinant vidaus degimo variklius, didėja terminės ir mechaninės šios konstrukcinės dalies apkrovos ir kartu mažėja jos dydis. Siekiant įgyvendinti aukščiausius reikalavimus, būtina pasitelkti pažangiausias technologijas. Technologijos pradėtos taikyti liejant paprastus žiedus, po to sekė plieniniai žiedai ir pagaliau prieita prie dilimą mažinančių dangų.

Jau prieš daugelį metų bendrovė „Nippon Piston Ring“ pradėjo kurti dilimui atsparias PVD dangas. PVD – tai fizikinis garų nusodinimas (angl. Physical Vapour Deposition), vakuuminė padengimo technologija, kurią taikant kietieji medžiagos sluoksniai nusodinami tiesiai ant stūmoklio žiedo paviršiaus.

PVD dangos ypač atsparios dilimui, kadangi sluoksnio struktūra labai tvirta (1 400–2 200 Hv) ir tanki. Dar vienas pranašumas – ypač lygus paviršius, dėl to labai sumažėja trintis.


PVD danga padengto viršutinio žiedo skerspjūvis

stumokliu ziedai
Šiandien PVD technologija dengti žiedai sėkmingai naudojami daugelyje sričių, ypač krovininėse transporto priemonėse, kurių rida daugiau kaip 1 mln. km, ir šiuolaikiniuose dideles apkrovas patiriančiuose dyzeliniuose varikliuose.

 Vis dažniau PVD technologijos naudojamos ir benzininiuose varikliuose. Žiedo kontūras naudojamas ilgesnį laiką, kadangi jis ypač atsparus dilimui. Pavyzdžiui, PVD būdu padengtuose alyvos nubraukimo žieduose tai leidžia ir toliau mažinti žiedo įtempimą, todėl gerokai sumažėja trintis.


Dėvėjimosi kreivė bėgant laikui

npr stumokliu ziedai
Dėl pažangios PVD technologijos „NPR of Europe“ gali pasiūlyti mažos trinties ir kartu labai atsparius dilimui stūmoklių žiedus. Taip „NPR of Europe“ svariai prisideda prie labai ekonomiškų ir ilgiau veikiančių variklių tobulinimo!

 

 

 

  

GKN Sprinter propshafts

Nuo 4x4 iki itin ilgos ratų bazės:
GKN siūlo konkretų kardaninį veleną kiekvienam Sprinter, Crafter ir LT II

Išsami OE kokybės GKN kardaninių velenų programa populiariems furgonams

Rösrath, 2016/11/15 - Beveik jokia kita automobilių klasė nepatiria tiek streso kiek lengvieji furgonai. Dažnos trumpos kelionės, didelio sukimo momento dyzelinių variklių naudojimas reiškia didelias apkrovas visai transmisijai. Tik techniškai pažangūs, specialiai ir tikslingai sukonstruoti kardaniniai velenai, kurių visos sudedamosios dalys pagamintos laikantis aukščiausių standartų, gali užtikrinti reikalingą patikimumą.
Populiarieji Mercedes-Benz Sprinter, VW Crafter ar LT II yra visų pirma sėkmingi dėl jų variantų įvairovės.
GKN kardaninių velenų asortimentas buvo išplėstas dar labiau, norint suteikti OE kokybę bet kurio iš šių variantų remontui.
GKN remonto sprendimus siūlo visam spektrui: nuo trumpų pusašių visų varomų ratų modeliams iki 3 metrų kardaninių velenų furgonams su prailginta ratų baze.
Dabartinėje GKN programoje Sprinter, Crafter ir LT II furgonams pristatoma net iki 57 kardaninių velenų.

Visų jų bendras bruožas yra GKN nustatyti aukšti kokybės reikalavimai:

 •     Precizinis balansavimas bei sumažinta masė didesniam patvarumui, minimalus triukšmas bei vibracijos;
 •     Atsparumas aukštai temperatūrai prie didelių apkrovos, posūkio kampo bei ilgio pokyčių;
 •     Avarijai optimizuota konstrukcija didesnio saugumo užtikrinimui.

Pasitaikius gedimui, dirbtuvėms rekomenduojamas pasirinkimas yra ne keisti atskiras sudedamąsias kardaninio veleno dalis, bet patį veleną pilnai. Kadangi remontavimo rizika yra aukšta:

 •     Reikšmingas disbalanso padidėjimas prie prie aukštų apsūkų dėl įstatytų neteisingų arba prastesnės kokybės lankstų (pavyzdžiui, neteisingas VL lanksto tipas);
 •     Dažnai neįmanoma išardyti atskirų komponentų visiškai arba jų nepažeidžiant;
 •     Įpresuotų kardaninių kryžmių perrinkimas gali būti problematiškas;
 •     Tarpikliai lankstų montavimui reikalauja tikslaus tvirtinimo;
 •     Net veleno perdažymas gali lemti išmatuojamus balanso skirtumus.

Atsižvelgiant į furgonų naudojimo sąlygas, yra labai didelė tikimybė, kad visos minėtos rizikos iškils.
Todėl dirbtuvės turėtų atkreipti ypatingą dėmesį į kardaninių velenų kokybę, siekiant išvengti brangių žalos padarinių.

Daugiau informacijos apie asortimentą galite rasti atskiruose straipsniuose ir GKN internetiniame kataloge arba TecAlliance atsarginių dalių kataloge.

Apie GKN
GKN yra pasaulyje pirmaujantis transmisinės pavaros komponentų bei sistemų tiekėjas. Ši pozicija rinkoje remiasi ilgalaike technologinės kompetencijos tradicija. "GKN Service International" tiekia originalias GKN dalis pasaulinei antrinei rinkai. Spidan ir Löbro prekiniais ženklais GKN siūlo plačiausią pusašių, kardaninių velenų, lankstų komplektų, gaubtų rinkinių .Daugiau informacijos galima rasti adresu: www.gknservice.com / www.facebook.com/Spidan.GKN

kardaniniai velenai Kardaniniai velenai yra specialiai pritaikyti kiekvieno tipo transporto priemonei. Nuotraukoje šalia yra kelių dalių velenas su gumine mova ir integruotu avarijos elementu (viršuje), vienos dalies optimizuoto svrorio HSVL velenas (viduryje) ir versija su universaliomis kryžmėmis (apačioje).

 

GKN "Face Spline"

GKN "Face Spline": Gabaritų mažinimas nesibaigia ties pusašiu

GKN patentuota "Face Spline" technologija suteikia stebulės sujungimams mažesnį svorį, bet didesnį jėgos perdavimo našumą.

Rösrath, 2016 spalio 21d. - Raktinis žodis "gabaritų mažinimas" ("downsizing”) dažnai asocijuojasi su variklio technologija. Tačiau ir kitos transporto priemonių sudedamosios dalys turi būti optimizuotos mažesnio svorio ir didesnio funkcionalumo linkme, jei tik degalų sąnaudos ir emisija mažinamos veiksmingai ir tvariai. Tuo pačiu metu privalu išlaikyti ar netgi padidinti našumą. Būtent šį tikslą transmisijų specialistas GKN pasiekė su visiškai nauju sprendimu stebulinėms jungtims.

Vadinamoji "Face Spline" konstrukcija sudaro pastovų sujungimą tarp varančiojo veleno fiksuoto lanksto ir rato stebulės.
Ji yra žinoma kaip "Face Spline", kadangi sukimo momentas į rato stebulę perduodamas per dantytus lanksto ir stebulės paviršius. Konstrukcija tapo žymiai paprastesnė lyginant su įprastomis dabartinėmis velenų jungtimis, o kartu sumažinamas svoris (palyginkite 1 ir 2 pav.). "Face Spline" derinama su kita GKN technologija ST - pusašio dvigubų rutuliukų "Twin Ball" su jiems skirtais S formos opoziciniais takeliais. Taip efektyvumas padidėja dar labiau. Papildoma nauda yra gaunama dėka sumažėjusios vidinės lanksto trinties.

Šios stebulės jungtis idealiai tinka ateities didelio sukimo momento turbininėse ir elektrinėse pavarose. Be to, svorio taupymas tiesiogiai stebulėje ne tik padeda kompaktiškumui, bet kartu sumažina neatsvertą masę. Šiuo GKN "Face Spline" konstrukcijos atveju pasiekiamas apie 20% neatsvertos masės mažėjimas, kas lemia pastebimą važiavimo ir valdymo pagerėjimą. Kartu žymiai supaprastėja surinkimo procesas montavimo metu, tvirtinant ir centruojant dalis, išnyksta laisvumas tarp veleno ir rato stebulės.

Pateikta nauda jau įtikino transporto priemonių gamintojus, pvz. BMW, kurie pasirinko GKN "Face Spline" technologiją naujiems automobilių modeliams su X-Drive pavara.

"GKN Land Systems" rinkai siūlo "Face Spline" technologijos detalių asortimentą visiems BMW modeliams, kuriems ji buvo įdiegta gamykliškai ", - sako Frankas Hürteris, automobilių atsarginių dalių rinkos komercijos direktorius. - "Ši technologija teikiama rinkai originali, be jokių konstrukcinių kokybės pakeitimų ar kompromisų. Tai leidžia nepriklausomoms autodirbtuvėms aptarnauti pačius naujausius ir moderniausius automobilius, kas joms ypač naudinga dėl nekomplikuoto ir patikimo montavimo."

Apie GKN
GKN yra pasaulyje pirmaujantis transmisijos komponentų ir sistemų tiekėjas. Tokia pozicija rinkoje remiasi ilgalaike technologijų kompetencijos tradicija. "GKN Service International" tiekia originalias GKN dalis ir pasaulio antrinei rinkai. Tokiais prekių ženklais kaip SPIDAN ir LÖBRO, siūlome Jums platų pusašių, išilginių kardaninių velenų, lankstų ir gaubtų komplektus bei kitas transporto priemonių dalis per didmeninių ir vietos mažmeninių tiekėjų tinklą. Daugiau informacijos: www.gknservice.com

1 pav. "Undercut Free" ir "Face Spline" technologijų jungties konstrukcija

gkn_spline_2

"Face Spline" konstrukcija formuoja pastovią jungtį tarp rato stebulės ir fiksuoto pusašio lanksto "Undercut Free" dėka dantytų paviršių sujungimo vietoje. Konstrukcija yra centruojama per kūginius lanksto ir stebulės paviršius bei stipriai tvirtinama anti-nuovargio varžtu.

2 pav. Tradicinės sistemos konstrukcija

gkn_spline_2

Palyginimui pateikta tradicinė pusašio lanksto konstrukcija su varžtu. Didesnis jos sudėtingumas reiškia ir didesnį svorį.

BMW "Face Spline" pusašio pavyzdys:

BMW Face Spline